hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Член політради Правого Сектору Павло Гай-Нижник зачитує Звернення Правого Сектору до світового та європейського співтовариства від 12 лютого 2014 р.
(Київ, Український Дім, 14 лютого 2014 р.)

12 лютого 2014 р. – «Правий Сектор». Звернення до світової та європейської спільноти
ЗВЕРНЕННЯ
до світової та європейської спільноти
12 лютого 2014 р. – «Правий Сектор». Звернення до світової та європейської спільноти

Ми, представники «Правого Сектору» Майдану, звертаємося до світової спільноти (ООН, США, ЄС та окремих європейських держав) з метою висвітлити нашу позицію щодо останніх подій в Україні.

Держава Україна перебуває у глибокій системній економічній та суспільно-політичній кризі. У фінансово-господарській сфері країна перебуває практично у стані дефолту, що ускладнюється надзвичайним загостренням політичного протистояння між повсталим проти суцільної корупції та репресіями народом та режимом В.Януковича. Практично, держава перебуває на межі внутрішнього збройного конфлікту, продукованого владою, що цілеспрямовано штовхає країну до масштабного кровопролиття і загрожує дестабілізацією не лише пострадянському просторові, але й Центрально-Східній Європі.

Ми доконано заявляємо, що наші активісти, як і мільйони українців, вийшли у листопаді 2013 року на мирні громадянські протестні акції проти влади (в особі В.Януковича та Партії регіонів), що погрузла у корупції у всіх сферах адміністративно-політичного та господарського життя, і яка, злочинно порушуючи чинні Конституцію та закони України, де-факто знищила в державі демократичні інституції, незалежну судову систему й демонстративно стала на шлях узурпації усіх гілок влади. У країні було спаплюжено демократичні засади, право вибору та бути обраним, свобода думки та преси, за гратами перебувають численні політичні діячі та в’язні совісті. Було вибудовано диктатуру однієї партії кланового типу, що фактично має усі ознаки мафіозної структури, й цілеспрямовано вибудовується тиранія однієї особи ЁC В.Януковича.

Як наслідок, режим жорстоко розправлявся з чисельними мирними акціями громадян, що цілком обґрунтовано вимагали відновлення в країні верховенства права, чесних виборів, припинення суцільної корупції та зубожіння, підзвітності влади та гарантії своїх законних прав. Арештів та ув’язнень зазнали численні активісти, політики, правозахисники. У листопаді-грудні 2013 р. та в січні 2014 р. режим Януковича остаточно перейшов межу не лише закону, а й здорового глузду. Увесь світ став свідком жорстоких розправ і терору тиранії проти мирних громадян.

З огляду на вищезазначені акції терору з боку влади та безрезультатність спроб представників парламентської опозиції припинити суцільне й неконтрольоване насилля шляхом перемовин, патріотичні організації та партії, об’єднані в революційний рух «Правий Сектор», вимушені були самоорганізуватися й стати на захист громадянських прав і свобод українців перед загрозою масового терору, викрадень та катувань невинних людей, безпідставних арештів та ув’язнень, здійснюваних воєнізованими спецпідрозділами («Беркут», «Грифон» та ін.), а також винайнятими режимом кримінальними бандформуваннями (т.зв. «тітушками»). Країну та столицю України режим кинув на поталу свавілля, терору та беззаконня!

Відтак, керуючись ст.5 Конституції України, яку було зухвало попрано тиранією Януковича, активні громадяни, об’єднані у «Правий Сектор» Майдану вчинили опір каральним загонам режиму. Адже саме народ, згідно з Конституцією, є «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні» і «право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами». «Ніхто не може узурпувати державну владу», – зазначається Основним Законом України!

Отже, дії «Правого Сектору» в січні 2014 р. були не лише обумовлені життєвою потребою, почуттям гідності та самозбереження, а конституційними нормами!

Крім того, вони є обумовлені й низкою світових та європейських декларацій та хартій, зокрема Загальною декларацією прав людини, ухваленою резолюцією 217 А (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року, «приймаючи до уваги, що необхідно, аби права людини охоронялися владою з метою забезпечення того, щоби людина не була вимушена долучатися, в якості останнього засобу, до повстання проти тиранії та пригнічення».

У відповідь режим вдався до війни із власним народом. У розпал зими, при температурі -15 градусів було застосовано водомети, хоча згідно із постановою від 27 лютого 1991 р. № 49 «Про затвердження Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку», водомети не можна застосовувати при температурі нижче 0 градусів. Спецзагін «Беркут» застосував не лише світлошумові гранати, порушуючи при цьому правила їх використання, а й гумові, а згодом і бойові набої, холоднокровно розстрілюючи протестувальників. Свавілля сягнуло нечуваної жорстокості, коли людей, що лежали на землі, бійці спецзагонів жорстоко добивали, в тому числі й лікарів Червоно Хреста, коли людей викрадають, катують, нищать їхнє майно, захоплюють у заручники тощо. Коли людей почали убивати! Нечувані ознаки тиранії, терору та перманентного геноциду в країні, що знаходиться у центрі Європи!

Тож усі звинувачення на адресу «Правого Сектору» в екстремізмі та провокаторстві є абсолютно безпідставними.

Разом з тим, ми заявляємо, що готові усіма доступними нам засобами боронити право народу на вибір та гарантію народовладдя.

Водночас ми усвідомлюємо небезпеку втягування держави у громадянську війну, а відтак заявляємо про готовність пошуку шляхів до розв’язання становища, що склалося. При цьому, з огляду на крутійство злочинної влади, її політику брехні, залякувань та терору вимагаємо у якості початкової стадії до перемовин та розв’язання протистояння:

1. Безумовного звільнення усіх заручників. «Правий Сектор» готовий з цього приводу вступити у перемовини щодо виконання зобов’язань та вироблення гарантій з обох боків (позаяк режим усіма засобами намагається затягнути час і вкотре обманути народ, адже не гарантує зняття з заручників кримінальних обвинувачень після тимчасового звільнення).

2. Вимагаємо відставки В.Януковича та призначення дати нових виборів Президента України.

3. Вимагаємо негайного призначення дати виборів до Верховної Ради України та Київської міської ради.

«Правий Сектор» готовий включитися у політичні процеси в країні, висловлюючи спільну позицію патріотичних та націонал-консервативних партій та організацій.

З огляду та на підтвердження вищесказаного доводимо до відома суспільства та світового співтовариства, що «Правим Сектором» сформовано Політичну раду, члени якої готові взяти на себе пошук точок дотику з Об’єднаною опозицією. Ми переконані, що демократична парламентська опозиція, якщо вона дійсно такою є, зобов’язана (як з огляду єдності опозиційних сил та ролі «Правого Сектору» у революційних подіях в країні, так і з огляду політичної та моральної відповідальності перед народом та історією) розпочати з Політрадою «Правого Сектору» консультації щодо участі його представників в спільному політичному процесі щодо розв’язання протистояння в державі.

Цим Зверненням «Правий Сектор» висловлює представникам світової спільноти (ООН, ЄС, ОБСЄ, урядам європейських країн та США) свою готовність безпосередньо донести Вашим представникам власне бачення ситуації в країні та шляхи її врегулювання, висловити свої політичні та ідеологічні засади, розвіяти безпідставні звинувачення в екстремізмі та нібито терористичній спрямованості організацій – членів «Правого Сектору», а також висвітлити свою позицію щодо В.Януковича та уособлюваного ним режиму.

12 лютого 2014 р., м. Київ   
12 лютого 2014 р. – «Правий Сектор». Звернення до світової та європейської спільноти

ПРАВИЙ СЕКТОР                                Політрада
12 лютого 2014 р. – «Правий Сектор». Звернення до світової та європейської спільноти
The appeal of the «Right Sector»
to the world and european community
12 лютого 2014 р. – «Правий Сектор». Звернення до світової та європейської спільноти

We, the representatives of the «Right Sector» of Maidan appeal to the world community (UN, USA, EU and individual European countries) with the aim to clarify our position regarding the recent events in Ukraine. The Ukrainian state is undergoing a deep systematic economical, social and political crisis. In the economical and financial sphere the country is virtually in a state of default, complicated by an extraordinary aggravation of political confrontation between the people that revolted against total corruption and repressions of the Yanukovych’s regime. The country is practically on the edge of internal armed conflict as a result of the government’s actions that deliberately pushes the country to massive bloodshed and threatens to destabilise not only the former Soviet Union , but also Central and Eastern Europe. We affirm that our activists, as millions of Ukrainians, in November of 2013 came out to take part in a peaceful protests against the government (represented by Yanukovych and the Party of Regions) which immersed itself in corruption in all areas of administrative, political and economical life.

The government that criminally violates current Constitution and the laws of Ukraine, de facto destroyed all democratic institutions, independency of judicial branch of government, and openly embarked on the usurpation of power. The democratic principles, the right to elect and to be elected, freedom of speech and press are profaned in Ukraine. As of now many of political activists and prisoners of conscience remain in jail. The dictatorship of a single party that is represented by villains clans has been built and in fact has all signs of organised crime led by the tyranny of the one person — Viktor Yanukovych. As a result , the regime brutally suppressed numerous peaceful actions of citizens who rightfully demanded the restoration of the country’s rule of law, fair elections, complete cessation of corruption and poverty, government accountability and the guarantees of their legitimate rights.

Numerous activists , politicians , human rights activists suffered arrests and imprisonment. In November and December of 2013 and January of 2014 Yanukovych regime finally crossed the limit not only of the law but also of a common sense. The whole world witnessed the massacre of tyranny and terror against civilians. Considering the actions of terror executed by the government, and abortive attempts of political opposition to terminate the uncontrolled violence through negotiations forced patriotic organisations and parties, united in a revolutionary movement » Right Sector» to organise themselves and to protect civil liberties of Ukrainians in a face of the threat of mass terror, kidnapping and torture of innocent people, arbitrary arrests and imprisonments carried out by payed special forces «Berkut», «Griffon» and others. In addition, the government fell so low as to hire the gangster bands (called «Titushkas»). Country and the capital of Ukraine were thrown to the mercy of tyranny, terror and lawlessness! Thus, guided by the Chapter 5 of the Constitution of Ukraine, which was blatantly abused by Yanukovych’s tyranny, active citizens united in the «Right Sector» of Maidan showed the resistance to the punitive squads of regime.

According to the Constitution, «The people are the bearers of sovereignty and the only source of power in Ukraine» and «The right to determine and to change the constitutional order in Ukraine belongs exclusively to the people and shall not be usurped by the State, its bodies or officials.» The Fundamental Law of Ukraine clearly states: «No one shall usurp state power».

Thereby, the actions of the «Right Sector» in January of 2014 were due not only to a vital necessity, a sense of dignity and self-preservation, but a constitutional principle. In addition, they also conform to a number of international and European declarations and charters including the Universal Declaration of Human Rights, the resolution 217 (A) of General Assembly of the United Nations adopted on December 10, 1948 which says «Whereas it is essential, if man is not to be compelled to have recourse, as a last resort, to rebellion against tyranny and oppression, that human rights should be protected by the rule of law» In response, the regime resorted to war against its own people. In the midst of winter, at the air temperature -15 °C, water cannons were used. Although, according to the decree № 49 of February 27, 1991 «On the rules for application of special means for the protection of civil order», the water cannon could not be used at the temperature lower than 0 °C. «Berkut» special units were not only using stun grenades with several violations of the rules of their usage, but also rubber bullets and later a live ammunition, shooting the protesters in cold blood. The outrage has reached an unprecedented cruelty, when people lying on the ground, were brutally smashed (including the Red Cross doctors). When the protesters were kidnapped and tortured, seized as hostages, their property destroyed and so on. When special units started to kill people! These are the unprecedented signs of tyranny, terror and permanent genocide in a country, which is located in the heart of Europe! Thereby, all the accusations of the “Right Sector» in extremism and provocation are totally unfounded. However, we declare that we are ready to defend a guarantee of democracy and the right of people to make a choice. At the same time, we understand the danger of state involvement in civil war and thus we declare our readiness to find ways to resolve the situation that has arisen.

As the initial stage of negotiations to resolve the confrontation and taking into account the perverse criminal regime, its policy of lies, intimidation and terror, we insist on: 1. Unconditional release of all hostages. The «Right Sector» is ready to enter into negotiations regarding the fulfillment of obligations and development of guarantees from both sides, as the regime is constantly delaying to solve this problem and is trying to deceive people again, as there are no guarantee the criminal charges will be cancelled after a temporary exemption of the hostages. 2. We insist on the resignation of Viktor Yanukovych and the appointment of presidential election date. 3. We demand an immediate appointment of Verkhovna Rada of Ukraine and Kyiv City Council election date. «Right Sector» is ready to engage in the country’s political process, expressing a common position of patriotic and national-conservative parties and organizations. Confirming the above we bring the attention of people and international community to the fact that the «Right Sector» has formed the Political Council, the members of which are willing to find the common ground with the United Opposition. We believe that the democratic parliamentary opposition, both in terms of unity of the opposition forces, the role of «Right Sector» in revolutionary events and in view of the political and moral responsibility to the people and history, is obliged to start the consultations with the political Council of «Right Sector» on the participation of its representatives in the General political process to resolve the confrontation in our country. With this appeal to the world community (UN, EU, OSCE the governments of European countries, and USA) the «Right Sector» is showing its readiness to directly inform your representatives about its vision of the situation in a country and ways to resolve it, expresses its political and ideological principles, dispels unfounded accusations of extremism and allegedly terrorist orientation of the member organizations of the «Right Sector» and highlights its position on Yanukovich and the regime he represents.

February 12, 2014. Kyiv   
12 лютого 2014 р. – «Правий Сектор». Звернення до світової та європейської спільноти

The Political Council of the «Right Sector».                                
БУЛАВА