hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Павло Гай-Нижник

фон Габсбург Франц-Фердинанд

фон ГАБСБУРҐ Франц-Фердинанд (von Habsburg Francis Ferdinand; 1863 - 28.06.1914, Сараєво) - політичний і військовий діяч Австро-Угорщини. Архікнязь та ерцгерцог Австро-Угорщини. Племінник австро-угор. імператора Франца-Йосипа І. Був оголошений спадкоємцем престолу Австро-Угор. імперії. Прагнув докорінно перебудувати політ. структуру монархії, згідно з його намірами на зміну дуаліст. устрою Австро-Угор. імперії мав прийти триалістичний - поряд з австр. і угор. комплексами мав бути виділений також комплекс хорватсько-південнослов'янський. Мав тісні контакти з укр. політ. колами в Галичині. Імпер. жандармерія Австро-Угорщини вважала, що він уклав формал. угоду з зх.-укр. представниками щодо створення (за сприятливих обставин) Українського королівства під скіпетром Габсбургів. Ерцгерцог Австро-Угор. імперії архікнязь Вільгельм фон Габсбург-Лотрінген (Василь Вишиваний) вважав Г. прихильником українців, який мав наміри відбудови Української держави. Вбитий разом з дружиною чл. таєм. нац. орг-ції "Чорна рука", що стало приводом для поч. 1-ї світ. війни.
Енциклопедія сучасної України

Опубліковано: Гай-Нижник П.П. Габсбург Франц-Фердинанд фон // Енциклопедія Сучасної України. - Т.5. - К.: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. - С.251.


 
БУЛАВА