hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Дописи у facebook


Павло Гай-Нижник

ДЕЯКІ ДРУЖНІ ЗАУВАГИ ЩОДО ВЕДМЕЖИХ ПОСЛУГ
НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА П.СКОРОПАДСЬКОГО
(АБО ДЕЩО ПРО ПСЕВДОЦИТАТИ З ЛЄНІНА І ТРОЦКОГО)

 Павло Гай-Нижник Останніми днями, вочевидь з огляду на 100-річчя Гетьманату, в інтернеті почалося поширення висловлювання нібито В.Лєніна, яке з невеличкими відмінностями виглядає таким чином: "Если удержится Гетманщина, то Россия возвратится в границы Московского княжества XV века!". Першоджерела цитати, звісно ж, нема. І не може бути, позаяк В.Лєнін такого не писав і не говорив! Читайте В.Лєніна – це, до речі, корисно, як і мислити аналітично й критично. Нема її у повному зібранні його творів, як і в листуванні й наказах вождя більшовиків.

Звідки ж взялася ця фраза? Вона у кількох несуттєво відмінних редакціях почала фігурувати в працях гетьманців-монархістів в еміграції (Кущинського та Войнаренка), але без відсилки на першоджерело, будь-яке джерело чи навіть дату. Автори лише вказують, що В.Лєнін говорив її петроградським робітникам у 1918 році. Чути її на власні вуха, як Ви розумієте (хто знає їхні біографії), вони не могли, але пропагандистську цінність для Гетьманського руху такої вигадки розуміли прекрасно!

Так само багато людей цитують, серед них є навіть відомі і сивочолі вчені, що Л.Троцький називав П.Скоропадського "українським Бонапартом". Це – правда, але вирвана з контексту і перекручена! Насправді ж Л.Троцький так принизливо тролив П.Скоропадського (додаючи, насправді ще й деякий "німецький" супровід) і, до того ж, так само поряд з ним, буквально в одному ж абзаці, бонапартами він, насміхаючись, тролив й інших діячів-супротивників, але вже "білого" руху! Читайте Л.Троцького – це теж корисно, як читати праці усіх історичних постатей, а не вигадані чи вирвані з контексту нібито "цитати" авторитетних діячів чи мислителів минулого.

Читати взагалі корисно, а думати й аналізувати – ще корисніше.

Тож, дорогі друзі, не робіть ведмежої послуги такими "крилатими цитатами" ні П.Скоропадському, ані будь-яким іншим фігурантам чи то українського, чи то світового минулого (ну, й діячам сьогодення теж).

Щиро Ваш...


© П. П. Гай-Нижник    
6 серпня 2018 р.
 
БУЛАВА Youtube Youtube