hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Дописи у facebook


2 листопада 2015 р.

Мовою документів: «Мінськ-2», особливий статус Донбасу
і щодо витоків деяких положень проекту нової Конституції України.
Хто бреше: Керрі чи Порошенко з Яценюком?

Мовою документів: «Мінськ-2», особливий статус Донбасу і щодо витоків деяких положень проекту нової Конституції України. Хто бреше: Керрі чи Порошенко з Яценюком? Пам'ятаєте скільки разів Порошенко та Яценюк запевнювали нас (божилися!), що ніякого особливого статусу для Донбасу не передбачається і вони про таке ніколи ні з ким не домовлялися?

А от глава зовнішньополітичного відомства США Керрі вкотре стверджує протилежне. Так, в інтерв'ю телекомпанії «Мир» Керрі наголосив, що Закон про особливий статус Донбасу та конституційна децентралізація є частиною зобов'язань України, прийнятих при підписанні Мінських угод.

То ж виходить, що хтось таки бреше!

Ну, звісно ж, не президент України й не прем'єр-міністр. Правда ж? Вони нам ще жодного разу не збрехали, вони просто мають людей за ідіотів. Хоча...

Давайте з'ясуємо, аби часом не образити когось, називаючи брехлом. І допоможе нам в цьому – що? Вірно – такі собі документики з т.зв. «Мінська-2» (на що, власне, посилався Керрі, а Порошенко заперечував).

Так от, у «Протоколі за підсумками консультацій тристоронньої групи... спрямованого на імплементацію Мирного плану Президента України П.Порошенка та ініціатив Президента Росії В.Путіна» від 5 вересня 2014 р. між іншим зазначалося: «3. Провести децентрализацию власти, в т.ч. путём принятия Закона Украины «О временном порядке местного самоуправления в отдельных районах Донецкой и Луганской областей» (Закон об особом статусе)». При цьому додавалося ще й таке: «6. Принять закон о недопущении преследования и наказания лиц в связи с событиями, которые имели место в отдельных районах Донецкой и Луганской областей Украины». От так! То не війна, і навіть не АТО, а «события»!

А тепер безпосередньо про те, чи йшлося про це у «Мінську-2». Папірчик під назвою «Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод (Тристороння контактна група з врегулювання ситуації в Україні за підсумками переговорів у Мінську)» від 12 лютого 2015 р., між іншим, чітко визначає:

«4. У перший день після відводу почати діалог про модальності проведення місцевих виборів відповідно до українського законодавства і Закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», а також про майбутній режим цих районів на підставі зазначеного закону.

Негайно, не пізніше 30 днів з дати підписання даного документа, прийняти постанову Верховної Ради України із зазначенням території, на яку поширюється особливий режим відповідно до Закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» на основі лінії, встановленої в Мінському меморандумі від 19 вересня 2014 року.

Мовою документів: «Мінськ-2», особливий статус Донбасу і щодо витоків деяких положень проекту нової Конституції України. Хто бреше: Керрі чи Порошенко з Яценюком? 5. Забезпечити помилування і амністію шляхом введення в силу закону, що забороняє переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей України.

11. Проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової Конституції, яка передбачає ключовим елементом децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначеними в примітці, до кінця 2015 року. (Див. примітку)

12. На підставі Закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» питання, що стосуються місцевих виборів, будуть обговорюватися і узгоджуватися з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей в рамках Тристоронньої контактної групи. Вибори будуть проведені з дотриманням відповідних стандартів ОБСЄ при моніторингу з боку БДІПЛ ОБСЄ.

...

13. Інтенсифікувати діяльність Тристоронньої контактної групи, у тому числі шляхом створення робочих груп щодо виконання відповідних аспектів Мінських угод. Вони будуть відображати склад Тристоронньої контактної групи.

Примітка:

Такі заходи відповідно до Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» включають наступне:

- Звільнення від покарання, переслідування і дискримінації осіб, пов'язаних з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей;

- Право на мовне самовизначення;

- Участь органів місцевого самоврядування у призначенні голів органів прокуратури та судів в окремих районах Донецької та Луганської областей;

- Можливість для центральних органів виконавчої влади укладати з відповідними органами місцевого самоврядування угоди щодо економічного, соціального та культурного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей;

- Держава надає підтримку соціально-економічного розвитку окремим районам Донецької та Луганської областей;

- Сприяння з боку центральних органів влади транскордонного співробітництва в окремих районах Донецької та Луганської областей з регіонами Російської Федерації;

- Створення загонів народної міліції за рішенням місцевих рад з метою підтримання громадського порядку в окремих районах Донецької та Луганської областей;

- Повноваження депутатів місцевих рад та посадових осіб, обраних на дострокових виборах, призначених Верховною Радою України цим законом, не можуть бути достроково припинені».

Ну як Вам?

Відповідь України: Закон України «Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей»» (№ 256-VIII, 17.III.2015) (16 вересня 2014 р. / 17 березня 2015 р.). Про що там говориться? Наведу лише дещо:

«Стаття 1. Згідно з цим Законом тимчасово, на три роки з дня набрання цим Законом чинності, запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України (далі – окремі райони Донецької та Луганської областей).

Мовою документів: «Мінськ-2», особливий статус Донбасу і щодо витоків деяких положень проекту нової Конституції України. Хто бреше: Керрі чи Порошенко з Яценюком? Стаття 2. Законодавство України в окремих районах Донецької та Луганської областей на період дії особливого порядку місцевого самоврядування діє з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Стаття 9. В окремих районах Донецької та Луганської областей рішенням міських, селищних, сільських рад створюються загони народної міліції, на які покладається реалізація завдання з охорони громадського порядку в населених пунктах цих районів.

Координація діяльності загонів народної міліції з охорони громадського порядку в населених пунктах здійснюється відповідним сільським, селищним, міським головою.

Загони народної міліції утворюються на добровільних засадах із числа громадян України, які постійно проживають у відповідних населених пунктах окремих районів Донецької та Луганської областей».

Так от для чого, крім інших мотивів, намагалися змінити Конституцію й втюхати нам так звану децентралізацію, амністію, самоврядування тощо. Путін цього прагне, та й Обама з Меркель і Олландом ніби й не проти...

А тепер вирішуйте самі: хто є хто і що є про що. І ще: таки почитайте той проект нової Конституції, яку з весни нам знову насаджуватимуть. Уважно прочитайте!

© Гай-Нижник П.П.    


Дивіться також:

31 серпня 2015 р. — Що приховано і хто зацікавлений у зміні Конституції?

8 вересня 2014 р. — Чи не готують Україні примус до "боснійської" моделі?

 
БУЛАВА Youtube Youtube