hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

БІО-БІБЛІОГРАФІЧНІ ВІДОМОСТІ


Громадською радою при МЗС України створено Міжвідомчу Експертну раду з питань національностей, національних меншин та захисту українців у світі


Опубліковано: Громадською радою при МЗС України створено Міжвідомчу Експертну раду з питань національностей, національних меншин та захисту українців у світі // Музеї України. – 2013. – 19 квітня. [Електронний ресурс] Режим доступу: http://www.museum-ukraine.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=8595

17 квітня 2013 р. в приміщенні Дипломатичної кадемії при МЗС України (м.Київ) відбулося спільне засідання Міжвідомчої Експертної ради з питань національностей, національних меншин та захиту українців у світі Громадської ради при МЗС України та трьох комітетів Громадської ради при МЗС України.

Президію зборів очолював заступник голови Громадської ради при МЗС України В.Є.Буденко. У засіданні прийняли участь члени Міжвідомчої Експертної ради та представники від комітетів Громадської ради при МЗС (О.М.Волков – голова комітету, В.В.Волков – голова комітету, М.О.Межерицький – член комітету).

На засіданні було розглянуто наступні питання:

1.Про створення Міжвідомчої Експертної ради при Громадській Раді МЗС України і створення Положення про Громадських службовців та кафедри Народної дипломатії

2. Про порушення прав українських організацій в Ізраїлі, зокрема утиски Спілки українських письменників Ізраїлю з боку Спілки російських письменників Ізраїлю.

3. Про порушення прав українських організацій в Російській Федерації.

ВИСТУПИЛИ ПО ПЕРШОМУ ПИТАННЮ:

1. Гай-Нижник П.П., який відзначив важливість і актуальність створення Міжвідомчої Експертної ради при Громадській Раді МЗС України, яка буде здійснювати аналітично-експертний супровід діяльності комітетів Громадської Ради при МЗС України

2. Волков В. В., який зазначив про важливість створення кафедри Народної дипломатії та Положення про Громадських службовців.

3. Волков В. В., Буденко В.Є., Волков О.М., які підтвердили важливу практичну значимість створення Міжвідомчої Експертної ради для підвищення ефективності діяльності комітетів Громадської Ради МЗС України

ВИРІШИЛИ:

1. Створити Міжвідомчу Експертну раду при Громадській Раді МЗС України і обрати Головою Експертної ради Гай-Нижника П.П. Список членів Міжвідомчої Експертної ради при Громадській Раді МЗС України додається.

2. Розробити основні положення вимог до осіб, що отримують звання Народного дипломата та Громадського службовця. Дослідити зарубіжний досвід з даного питання.

Проголосували «За» одноголосно.

Міжвідомча Експертна рада
з питань національностей, національних меншин
та захисту українців у світі

1. Гай-Нижник Павло (голова) – доктор історичних наук, академік УАН

2. Березюк Олег (заступник голови) – голова Українського юридичного товариства

3. Чупрій Леонід (секретар) – кандидат філософських наук, докторант

4. Дацюк Андрій – кандидат політичних наук, докторант

5. Полтавець Сергій – кандидат політичних наук, докторант

6. Маслак Олександр – кандидат філософських наук

7. Чеховська Ірина – кандидат юридичних наук, докторант

8. Ситник Олександер – доктор історичних наук

9. Вегеш Микола – доктор історичних наук

10. Мінюк Дмитро – кандидат юридичних наук

11. Сасін Ярослав – спеціаліст (молекулярна біологія)

ВИСТУПИЛИ ПО ДРУГОМУ ПИТАННЮ:

1. Гай-Нижник П.П., який висвітлив проблему порушення прав українських організацій в Ізраїлі, зокрема утиски Спілки українських письменників Ізраїлю з боку Спілки російських письменників Ізраїлю.

2. Березюк О.В., який висвітлив юридичні аспекти даної проблеми і зазначив, що Українське юридичне товариство зверталося до Українського посольства в Ізраїлі та вищих посадових осіб країни щодо реагування на порушення прав українських організацій в Ізраїлі, але відповіді на свої звернення не отримало.

3. Волков В. В., який зазначив, що потрібно терміново реагувати на грубі утиски Спілки українських письменників Ізраїлю і підготувати відповідне звернення до Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари з проханням розібратися в даній ситуації і покарати винних.

ВИРІШИЛИ

1. Підготувати звернення з аналітичним і юридичним обґрунтуванням до Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари з проханням розібратися в даній ситуації і покарати винних.

Проголосували «За» одноголосно.

ВИСТУПИЛИ ПО ТРЕТЬОМУ ПИТАННЮ:

1. Гай-Нижник П.П., який висвітлив проблему порушення прав українських організацій в Російській Федерації. Зокрема він зазначив, що Верховний суд Російської Федерації задовольнив позов Міністерства юстиції РФ з проханням ліквідувати Об'єднання українців Росії. У березні 2012 року Міністерство юстиції Росії зареєструвало нову Федеральну національно-культурну автономію Українці Росії, створення якої відбувалося зі значними порушеннями. Зокрема на установчий з'їзд автономії не пустили українських журналістів, а українська діаспора заявляла, що нова організація створюється без її відома.

2.Волков В. В., який зазначив, що потрібно терміново реагувати на порушення прав українців в Російській Федерації, зокрема слід підготувати відповідне звернення до Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари з пропозицією щодо проведення Круглого столу при Посольстві України в Росії з метою аналізу і обговорення становища етнічних українців в Російській Федерації і проблем українських організацій в Росії і виробленням відповідних рекомендацій щодо покращення ситуації.

ВИРІШИЛИ

1. Підготувати звернення до Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари з пропозицією щодо організації проведення Круглого столу при Посольстві України в Росії з метою аналізу і обговорення становища етнічних українців в Російській Федерації і проблем українських організацій в Росії і виробленням відповідних рекомендацій щодо покращення ситуації.

Проголосували «За» одноголосно.

Таким чином 17 квітня 2013 р. було ухвалено створення та затверджено особистий склад Міжвідомчої Експертної ради з питань національностей, національних меншин та захисту українців у світі (голова – П.П.Гай-Нижник) Громадської ради при МЗС України, яка з першого ж дня свого створення розпочала активну роботу.

Голова Міжвідомчої Експертної ради
                     доктор історичних наук П. П. Гай-Нижник

Секретар Міжвідомчої Експертної ради
                     кандидат філософських наук Л. В. Чупрій




 
БУЛАВА Youtube Youtube