hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Павло Гай-Нижник, Тетяна Бевз

Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка»

Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» (попередні назви – Політична партія «Нова країна»; Політична партія «Європейська столиця») створена у 2005 р. як Політична партія «Європейська столиця». Зареєстрована Міністерством юстиції України 14 березня 2005 р. (реєстраційний номер 112-п.п.). Голова – Л.Парцхаладзе. Місцезнаходження керівних органів – м.Київ.

У виборах до Верховної Ради України 2006 р. партія брала участь самостійно. Із 38 осіб, занесених до партійного списку, ЦВК було зареєстровано 35. До першої п’ятірки списку увійшли Л.Парцхаладзе, А.Миргородський, О.Магаляс, А.Лерник, О.Маркович. На виборах до Верховної Ради України партія здобула 12 027 (0,04%) голосів виборців й до парламенту не потрапила.

У передвиборчій програмі партія виступила за інноваційний розвиток соціально орієнтованої ринкової економіки. Головний ресурс вона вбачала в приватній підприємницькій ініціативі. Основні завдання, які прагнула вирішити партія у Верховній Раді України, полягали у створенні умов для розвитку підприємницької ініціативи, конкуренції та захисту прав приватної власності; сприянні розвиткові середнього класу як основного вкладника коштів у державний бюджет і як найактивнішого суб’єкта впливу на формування державної політики; стимулюванні розвитку малого та середнього бізнесу; запровадженні разової фінансової амністії та легалізації капіталів; забезпеченні якісної й доступної медичної допомоги для усіх верств населення.

21 лютого 2009 р. рішенням V з’їзду (м. Київ) головою партії було обрано Р.Романюка, співголовою – А.Миргородського, назву було змінено на Політична партія «Нова країна».

Згідно із програмними принципами визначалася головна мета та завдання партії: сприяння формуванню та вираженню політичної волі громадян та участь у побудові в Україні відкритого громадянського суспільства на засадах свободи, самоврядності, верховенства права, керуючись історичними принципами європейської демократії та обираючи європейський шлях розвитку українського суспільства для досягнення економічного піднесення України, зростання могутності держави та добробуту громадян.

24 лютого 2010 р. рішенням VI позачергового з’їзду співголовою партії було обрано В.Ковальчука (іншим співголовою залишився Р.Романюк). 24 квітня 2010 р. VII позачерговий партійний з’їзд прийняв рішення перейменувати партію на Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка».

Центральним органом партії, який здійснює загальне керівництво, є політична рада. Членами політради партії обрано: В.Кличка – голова партії; В.Ковальчука – заступник голови, голова центрального виконавчого комітету; А.Палатного – заступник голови; Н.Новака, Л.Парцхаладзе, І.Плачкова, Я.Погарського, Р.Романюка. Центральний виконавчий комітет партії є її центральним виконавчим органом.

Своєю метою оновлена партія визначила сприяння формуванню політичної волі громадян та участь у розбудові в Україні відкритого громадянського суспільства на засадах свободи, самоврядності, верховенства права, керуючись принципами демократії, а також створення умов для економічного піднесення України та зростання могутності держави й добробуту громадян.

На початок 2010 р. партія мала регіональні організації у всіх областях України (окрім Полтавської, Донецької та Луганської обл.). На виборах до місцевих органів влади 2010 р. партія здобула понад 350 депутатів в обласних, міських, районних та селищних радах, у тому числі 4 мандати (0,03%) сільських, селищних, міських голів. 20 листопада 2010 р. відбулися збори депутатів місцевих рад від партії. Учасники зборів проголосували за звернення до Президента України з вимогою застосувати право вето до прийнятого парламентом нового Податкового кодексу. На зборах також були підведені підсумки виборів до органів місцевого самоврядування та обговорено питання про створення ефективної системи взаємодії між депутатами від партії та виборцями.

Павло Гай-Нижник, Тетяна Бевз   

Опубліковано: Гай-Нижник П., Бевз Т. Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» // Українська багатопартійність: політичні партії, виборчі блоки, лідери (кінець 1980-х – початок 2012 рр.). Енциклопедичний довідник. – К.: ІПіЕНД ім. І.Ф.Кураса НАН України, 2012. – С.450–451.


 
БУЛАВА