hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Павло Гай-Нижник

Гутник Сергій Михайлович

ГУТНИК Сергій Михайлович (? - ?) - державний діяч, промисловець. Був головою Одес. біржового ком-ту, чл. конституц.-демократ. партії ("нар. свободи"). За Гетьманату П.Скоропадського від 3 травня до 18 жовтня 1918 - Міністр торгу і пром-сті Української Держави. Незважаючи на свою євр. національність, підтримав ліквідацію нац.-персонал. автономії в Україні. Під час міністер. діяльності Г. державою було взято курс на централізацію зовн.-торг. і пром. життя в осн. напрямках галузі, запроваджено держ. монополії, виділялися значні кошти на відбудову пром. потенціалу країни, що дозволило вже наприкінці літа 1918 налагодити роботу знач. кількості пром. підпр-в, відновити вироб. процес, створити робочі місця. Зупинено зниження показників падіння економіки, а з осені вони почали поступово зростати. Поряд з тим надмірна централізація перебігу відновлення торг.-пром. діяльності у нар. госп-ві і небажання запроваджувати реформи гальмували процес мобільнішого відродження цих галузей економіки, що й стало однією з причин відставки Г. і заміни його на більш ліберального С.Мерінга.

Енциклопедія сучасної України

Опубліковано: Гай-Нижник П.П. Гутник Сергій Михайлович // Енциклопедія Сучасної України. - Т.6. - К.: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. - С.687-688.


 
БУЛАВА